Apie Dievo meilę

Kyras 1 mintys išsakytos diskusijose Religija.lt forumuose

Apie Dievo meilę

Standartinė Kyras1 » Tre Spa 07, 2009 9:07 pm

Žmonėm iš principo reikia bijoti ne to, kad juos apkaltins darius blogus darbus, o tuo, kad kūrėjas jų nemylėjo. Ber ar tikrai nemylėjo, jei atidavė savo sūnų kančioms už mus. Štai todėl bent jau Naujojo Testamento esmė yra Geroji naujiena. Nes kokia naujiena gali būti geresnė už tą, kad Rašytojas nepaisant visų baisybių mus myli.

Buvimas rojuje tai yra tiesioginis Dievo meilės tau išyvenimas. Todėl nesakyk, kad “štai busiu Rojuje ir kas toliau”. Be tos meilės nieko daugiau ir nereikia. Sunku apie tai kalbėti, kai esam kol kas šios žemės kirminai. Mes dabar tikrai ne rojuje, bet to norim. O kalbant papraščiau, štai ir tu nori, kad tau neskaudėtų, kad žemėj vieni gyviai nerytų kitų gyvių, o ką tai ne rojus tau būtų? Juk realiai po šituo norų rūbu glūdi tikrasis noras pagaliau pajusti betarpišką gero Dievo meilę, tokio Dievo, apie kurį nieku gyvu nepasakytum, kad jis pabaisa. O kol kas kaip matau ne per daugiausiai tu jo meilės ir matai, bet tu nežinai, kad daugybė žmonių už tave meldžiasi, ir pakliūsi į Rojų dėka tų, kurie priima nepelnytas skriaudas, bet dėl jų nesiskundžia, kad tik Dievas susimiltų dėl tokių kaip tu. Todėl ir sakom, kad Dievas visus myli vienodai. Tačiau vergas yra mažesnis už šeimininką, to irgi neužmiršk ir nesigirk, kad būsi Rojuje vis vien, tu nežinai dar kainos, kurią turėsi sumokėti.

Ar Dievas tave myli suprasti gali tik pats, niekas kitas tau to nepasakys. O ar tu Jį myli irgi žinai tik pats. Aš galiu kalbėti tik apie save. Negaliu paaiškinti kaip tau pasireikštų Dievo meilė ir nauda kokia tau būtų iš Dievo, nes aš nesu tu. Čia sakyčiau neįmanoma diskutuoti. O dėl Rojaus, kaip sakiau, tai būtų kažkas tokio, kas tave visiškai patenkintų. Galbūt Rojus tau būtų, jei kažkaip sužinotum, kad Dievas yra visiška priešingybė tam Dievui apie kurį taip piktai kalbi.

Nė dulkele nenukrenta be Dievo valios. Ir šventasis ir žudikas daro tuos darbus, kuriuos Dievas Rašytojas jau yra parašęs. Esmė, kurį Dievas Rašytojas myli iš jų, ar myli abu, taip apie juos rašydamas. Nežinau kaip tu, o aš pažįstu gerą Dievą. Aš įsitikinęs, kad jis myli šventajį. Bet šventasis atkentėjęs už žudiką, prašo žudikui malonės, todėl Dievas žudiką paverčia geru žmogumi. Matai Dievas iš tikrųjų myli abu, į rojų keliauja šventasis ir tas naujas žmogus, bet juk nerašysi, kad žudikui vieta rojuje, rašysi, jog jo vieta pragare, todėl taip ir rašau. Nebūk naivus, Rojuje tu jau būsi ne toks koks esi dabar, būsi pakeistas prieš ten patekdamas. Negarantuoju, jog pakeitimas bus malonus. Šventajam nėra įdomu tavo potyriai, jam svarbu, kad neatsidurtum pragare. Visos priemonės pateisinamos. Prisimink Jėzus sakė: geriau netekti akies, negu su abiem į pragarą pakliūti.

Personažas, kuris nepatenkintas kūrėju yra sukurtas būti nepatenkintu, tam kūrėjas padaro kažką, kad personažas būtų nepatenkintas savo būviu.

Mano tikėjimas yra sudėtinis tikėjimas į vieną Dievą ir Jėzų Kristų, Jėzų suprantant, kaip Dievo sūnų ar kitaip Rašytojo autobiografinį veikėją. Rašytojas šiam veikėjui priskyrė pasakyti ką Rašytojas iš tikrųjų galvoja, be jokių apgaudinėjimų, melagysčių ir pan. Jėzus Kristus paaiškino kas ir kaip, pats savo pavyzdžiu parodė ir kone visą išganymo darbą nudirbo už mus. Kodėl Rašytojas sumanė būtent taip, niekas nesužinos. Pagal šią mano teoriją galiu garantuoti ir tau vietą rojuje, tik tai atsitiks ne dėl to, kad būtum to vertas, o dėl to, kad tie kurie prašo tave ten paimti yra verti tokio prašymo išpildymo iš Dievo šios istorijos taisyklių rėmuose.

Jis tiesiog yra vienas Dievas, o ar blogas ar geras galim bandyti subjektyviai spręsti žiūrėdami į mus supanti pasaulį, jo dėsnius, galiausiai žvelgdami į save iš šalies, vertindami tai ar mus sekasi, ar gerai jaučiamės ir pan. Šiuo atveju turbūt bet kuriam žmogui pasirodytų, jog Dievas yra ir geras ir blogas. Be to visada liks problema su sąvokomis „geras“ ir blogas“. Pirma tada reikėtų apibrėžti mums tas sąvokas. Aš pasižiūrėjau į pasaulį sakau, kad kūrėjas jei nėra blogas, tai ir nėra labai geras, bet pažiūrėjęs į save sakau, jog mano kūrėjas yra geras, nes aš pats esu geras (pagal mano supratimą). Tu pats sakai, kad Dievas yra blogas, tai aš analogiškai sprendžiu, jog tu gal esi blogio įsikūnijimas, ir gal tavo gyvenimas yra žiaurus, tau turbūt nuolatos nesiseka, kamuoja ligos, negalios, artimųjų netektys ir pan.
Kyras1

Re: Apie Dievo meilę

Standartinė Digix » Ket Spa 08, 2009 2:56 am

Todėl nesakyk, kad “štai busiu Rojuje ir kas toliau”.

deja cia yra labai svarbus klausimas. nes bent jau as visada gyvenu tik mintimis apie ateiti.
kur jau bebutum rojuje ar pragare teks kurti ateities planus jei vis dar esi gyvas.

zinoma jei busi tik palaimintas dievo meile lavonas tai jau kitas reikalas.
Digix

Grįžti į Įvairios temos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias