Apie vidinę motyvaciją, jei nėra žmogaus laisvos valios

Kyras 1 mintys išsakytos diskusijose Religija.lt forumuose

Apie vidinę motyvaciją, jei nėra žmogaus laisvos valios

Standartinė Kyras1 » Sek Spa 04, 2009 10:38 pm

Kai aš stengiuosi būti geras aš tai darau ne dėl laisvos valios, o todėl, kad esu geras žmogus, nes tokį mane sukūrė.

Žmonėm iš principo reikia bijoti ne to, kad juos apkaltins darius blogus darbus, o tuo, kad kūrėjas jų nemylėjo. Ber ar tikrai nemylėjo, jei atidavė savo sūnų kančioms už mus. Štai todėl bent jau Naujojo Testamento esmė yra Geroji naujiena. Nes kokia naujiena gali būti geresnė už tą, kad Rašytojas nepaisant visko mus myli.

Supratau, kad nėra kažkokios užuovejos, kur gali imti ir pabėgti nuo šio gyvenimo. Teko pagaliau susitaikyti su šiuo gyvenimu ir su jo žaidimo taisyklėmis. ("susitaikyti", taip pat kaip ir su gravitacijos dėsniu. Žaidžiam pagal tas taisykles, kurios duotos. Jei negali skristi, tai ir nešoki nuo bokšto kaip papuola, o išsiskleidi parašiutą.) Šioje vietoje tiesiog tenka nusilenkti nesuvokiamai Dievo logikai. Ir būtent čia pradedi išsilaisvinti iš savo paties kalėjimo. Kažkaip savyje pajunti, kad nei pasaulis, nei Dievas nėra korumpuoti iki galo, nes esi tu. Tu sakai: aš nesutinku su tokia tvarka, pasaulis yra netobulai sutvertas, blogis nėra gerai, žmonės neturi kentėti ir tt. Stebuklas įvyko, Rašytojas išsidavė, kad jo aprašytas pasaulis nėra geras. Ką Rašytojas daro toliau su šiuo pasauliu mes sužinome stebėdami save. Iš savo patirties sprendžiu, kad Rašytojas myli žmones.

Viena yra kovoti su gravitacijos dėsniu tuo būdu, kad tu jį pergudrauji, nes pasidarai lėktuvą. Tačiau susidaro įsūdis, kad kaik kurie žmonės kelia vėją prieš šį dėsnį visai kita prasme. Jie tiesiog nenori susitaikyti ir nuolankiai priimti tai, jog toks dėsnis egzistuoja. Kaip jie nesupranta, kad lėktuvus pradedam statyti tik susipažinę ir susitaikę su gravitacijos dėsniu. Neigdami patį dėsnį jie tampa panašūs į tokį, kuris išdidžiai nukrenta nuo bokšto, taip demonstruodaamas panieką tam dėsniui. Tai visiškas pralaimėjimas ir ne kitaip. Čia aš kalbu per analogiją naudodamas gravitacijos dėsnį, kaip pavyzdį, kad būtų aiškiau. O kalba eina apie susitaikymą su Dievo nustatyta tvarka, jog jis visagalis, jog elgiasi, kaip jam patinka, o mes esam tik dulkės. Bet šitą priėmę, mes gali ieškoti būdų, kaip pasidaryti didesniais, naudodamiesi ta pačia iš Dievo duota išmintimi. Jei tik įvykdytume Jėzaus Kristaus pamokymus toli gražu nebebūtume tik dulkės. Kito kelio nėra, kad ir kaip mums būtų pikta, kad ir kaip šis pasaulis kvailas atrodytų, bet tėra vienas kelias - Jėzaus Kristaus kelias.

Iš principo mes Dievo Rašytojo istorijos rezultato negalim žinoti, nes nežinom ateities. Viskas gali susiklostyti įvairiausiais variantais mūsų akimis žiūrint, bet Dievas istoriją pradėjo nuo rezultato. O tai, kad iš anksto per Jėzų sužinojom tikėtiną rezultatą, gali būti specialiai skirta tam, kad labiau stengtumėmės rezultatą pasiekti, jis koncentruoja mūsų pastangas. Nors vėlgi čia kalbu iš žmogiškosios perspektyvos, realiai tiesiog Rašytojas nusprendė, jog rezultatas atsiras dėl to, kad žmonmės stengėsi, todėl parašys, kad žmonės išgirdę apie rezultatą (kaip tikėtiną) stengiasi dar labiau. Čia panašiai, kaip su skanėstais, kuriuos tau po nosia padeda ir pasako, kad jei juos suvalgysi, tau išaugs sparnai. Tai aišku, kad tu stengsies kuo greičiau suvalgyti, nes žinai gerą rezultatą.

Žmonės kartais nesuvokia skirtumo tarp to “kaip yra” ir “kaip norėtum, kad būtų”, ar tarp to kas “gali atsitikti” ir to, “kas norėtum, kad atsitiktų”. Rezultato jie kol kas nesužinos, kol viskas nepasibaigs. O kokį rezultatą buvo galima pasakyti apie tą niekšą, kur šalia Kristaus buvo nukryžiuotas, bet Kristus jam pažadėjo rojų. Iš anksto neįmanoma sužinoti rezultato. Gali tik kovoti dėl trokštamo rezultato. Juk čia esmė ir yra kova. Už savo siekiamybę reikia iš visų jėgų grumtis, nes Dievas Rašytojas aprašo mus kaip iš visų jėgų besigrumiančius.

Klausimą „Ko nori iš manęs Dievas?“ užduodu sau, nes tai yra mano vidinio monologo dalis, kurią užrašė Rašytojas. Tokie klausimai būdami iš pirmo žvilgsnio absurdiški teorine prasme, yra neišvengiami praktiškai. Pavyzdžiui: Rašytojas panoro, kad personažas atliktų gerą darbą. Jis gali parašyti tai keliasi būdais. Gali parašyti, jog personažas tiesiog ėmė ir nuėjęs atliko gerą darbą, o gali parašyti, jog personažas nenorėjo atlikti gero darbo, viduje daug mąstė, klausė savęs, ko nori iš jo Rašytojas ir nusprendė, jog nori gero darbo atlikimo, todėl nuėjo ir atliko. Rašytojas tokiu būdu tiesiog motyvuoja mano pastangas mano vidiniu supratimu.

Kaip tik kai žmogus žino, kad viskas nuo jo priklauso, jis yra linkęs tiesiog tinginiauti, atidėlioti, aiškinti sau, jog dabar elgiasi netinkamai, bet paskui dar spės pasielgti tinkamai ir pan. Priešinga doktrina, žmogui parodo, jo menkumą, nes niekada nežinai ar rytoj dar galesi mąstyti taip kaip šiandien. Supranti, kad turi tik šią dieną, šį momentą. Supranti, jog galejai gimti tokiu, kuris apskritai nesugeba mąstyti, todėl dirbi ir už save ir už kitus, kurie negali už save padirbėti. Kitas pavyzdys - kai žmogus pasijaučia menkas, kai sužino, kad serga vėžiu, kaip tai jį motyvuoja pakeisti visą gyvenimo būdą, valgį, mąstymą, jog net dažnai ir įveikia tą ligą. Yra panašiai, kaip kai žmogus susiduria su stichine nelaime, gaisru, pasijunta toks menkas, bet kokių didvyriškų poelgių padaro

Pagaliau tegul žmonės miršta nuo valgio trūkumo, bet ne nuo vienas kito rankų kaip kokie kvailiai. Jei Dievas yra iš ties pabaisa siaubūnas, kuris juos už gerą elgesį apdovanos badu, tai verčiau jau žmonės mirs susivieniję prieš tokį Dievą, tikėdami savo teisybe, nei kad mirtų kaip kvailiai kokie nevieningi ir be jokio kooperacijos vieni kitus besmaugdami. Juk broliai esam, šiam pasaulyje į ką daugiau atsiremsim? Jokios idėjos, jokie tikėjimai yra nieko verti jei verčia mus išsisklaidyti, vienas kitą galabyti. Pagaliau, kaip gali broliui pavydėti ar prieš jį puikybėje keltis ??? Tad meskim lauk iš širdžių tą bjaurastį, kuri mus skaldo.
Kyras1

Grįžti į Įvairios temos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias