Bendro pobūdžio mintys apie tai, kas yra gera, o kas bloga

Kyras 1 mintys išsakytos diskusijose Religija.lt forumuose

Bendro pobūdžio mintys apie tai, kas yra gera, o kas bloga

Standartinė Kyras1 » Sek Spa 04, 2009 10:25 pm

Pirmiausia prieš bandant blogį įveikti, reikia suprasti kas yra blogis. Net jei Dievas paleido blogį, tai nereiškia, jog Jis jo nesunaikins, juk istorija dar nepasibaigė. O kad blogis dabar egzistuoja, tai matyt ne be reikalo, kitaip neegzistuotu ir bet kuris žmogus šioje istorijoje,būtent toks koks dabar yra, visas užsidegęs kovoti su blogiu... Štai ir pagrindimas, kodėl kažkas egzistuoja.

Dievas pats su savimi nekovoja, o jo kūriniai tapusavyje pliekiasi. Jis sukūrė istoriją, kurioje yra daug tarpusavyje kovojančių jėgų, galybių. Svarbiausia, koks tos istorijos rezultatas, ką nusprendė Rašytojas, kas laimės. O dėl to, kas yra gėris, o kas blogis sprendžiam pagal save, pasirinkdami savo kelią ir kovodami už savo idėjas. Žinoma, kad tas idėjas vadiname geromis, kurias patys palaikome. Mano pasaulėžiūroje žudynės, prievartavimai, vaikų skriaudimas yra didžiulis blogis. Tai, kad vieni gyviai ryja kitus gyvius kad išgyventų irgi begalinis blogis. Taip sukurta Dievo, bet tas pats Dievas ateitį aprašo kaip tokią, kur avinėlis ganosi šalia Liūto ir niekas nieko nebedrasko.

Jei yra vienas Dievas (plikos teorijos prasme) tai akivaizdu, jog jei į žmonių konfliktą pažiūrėsi kaip į visumą, tai pamatysi kad abi pusės yra vertos viena kitos tokiu atveju. Aš nesakau, kad keršyti yra nelogiška, aš sakau, jog tai yra kvaila. O kas kvaila tas nenaudinga, o kas nenaudinga tas bloga.

Tokios nuodėmės kaip pavydas, puikybė, godumas ir pan. atsiranda realiai net ne dėl žmonių polinkio į blogį, o dėl žmonių polinkio į kvailumą, ignoravimą. Užtai man keista, kad yra sakoma, jog pasaulyje nuolatos vyksta gėrio ir blogio kova. Mielieji, kur jus matote gėrio ir blogio kovą??? Echatologiniame mūšyje, aš tokią matau, bet čia aš matau tik žmonių murkdymasi purve, kur jie patys įkrenta ir kitus įsitempia, ir visa tai dėl neišmanymo.

Tiesiog, kadangi pasaulis sukonstruotas turėti savyje iliuziją, miglą, kad žmogus arba padaroms kvailas arba jei nekvailas, tai aplinkybės taip sustatomos, kad jis nematytų tiesioginio ryšio tarp minėtų nuodėmių ir nelaimių tenkančių jam pačiam bei kitiems žmonėms. Kai kuriems žmonėms duota tai pamatyti ir jie visais būdais bando perspėti, bet niekas į juos dėmesio nekreipia.

Keršto angelas yra be galo stiprus, gali užvaldyti bet kurį žmogų ir jo bomba nenubaidysi.
Kovai su blogais angelais reikia rinktis dvasinius ginklus. “Todėl apsiginkluokite visai Dievo ginklais ir apsiginkite, kai piktoji diena ateis ir kad visomis jėgomis kovodami, išsilaikytumėte. Tad apsijuoskite savo strėnas tiesa ir apsišarvuokite teisybės ginklais.” – mokė Šv. Paulius. Jėzaus Kristaus mirtis ant kryžiaus dvasine prasme yra net daugiau nei kokia suvargus vandenilinė bomba.
Kyras1

Re: Bendro pobūdžio mintys apie tai, kas yra gera, o kas bloga

Standartinė Digix » Ket Spa 08, 2009 3:05 am

Tokios nuodėmės kaip pavydas, puikybė, godumas ir pan. atsiranda realiai net ne dėl žmonių polinkio į blogį, o dėl žmonių polinkio į kvailumą, ignoravimą. Užtai man keista, kad yra sakoma, jog pasaulyje nuolatos vyksta gėrio ir blogio kova. Mielieji, kur jus matote gėrio ir blogio kovą??? Echatologiniame mūšyje, aš tokią matau, bet čia aš matau tik žmonių murkdymasi purve, kur jie patys įkrenta ir kitus įsitempia, ir visa tai dėl neišmanymo.

nu gali murkdytis purve, arba gali ten ramiai stovėti paskendęs manau visdelto murkdytis maloniau nei nieko neveikti. ir beje tada kiti ant tavo galvos uzlips.
tu jug neturi jokio pasirinkimo is to purvo neislipsi nepildamas kazkam ant galvos.

beje jei tesime ta tavo analogija nera net ir dugno tam purvui, tiesiog yra baltas ir juodas purvas.

matau tu nori tiesiog pranykti is pasaulio kad nereiketu daugiau tam purve mukdytis, bet gal geriau isviazduok kad maudaisi purvo vonioje?
Digix

Grįžti į Įvairios temos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias