Apie būtinybę žmonėms kooperuotis

Kyras 1 mintys išsakytos diskusijose Religija.lt forumuose

Apie būtinybę žmonėms kooperuotis

Standartinė Kyras1 » Sek Spa 04, 2009 10:16 pm

Jei yra vienas visagalis Dievas, tai logiška, kad pirminis skriaudikas gali teisintis, jog nuskriaudė nukentėjusyjį už tai, kad anas jam kerštavo. Tai yra absurdas pagal mūsų, žmonių, laiko supratimą, bet nėra absurdas kai kalbam apie vieną Dievą. Visgi tai, kad abu vykdo Dievo valią ir yra dėl to nekalti prieš Dievą, neatleidžia jų nuo bausmės, nes Dievas tiesiog nori juos nubausti, todėl jie patys vienas kitą ir baudžia – vienas įžeisdamas, kitas atkeršydamas. Tai yra todėl, kad Dievas (plikos teorijos prasme) pirma nusprendžia nubausti. Nuodėmės tėra tik pagrindimas, kodėl baudžia. Šita situacija yra nuslėpta tam, kad žmonės (Rašytojo valia) priimtų iliuziją, jog turi laisvą valią. O iš tiesų jie nieko nežinodami patys ir apkaltina ir baudžia vieni kitus. Ir jei Dievas juos pabaudžia, tarkim stichinėm nelaimėm, tai visi supranta už ką, nes visi randa savyje nuodėmių. Jei žmonės visi kaip vienas praregėtų, gal kažkas iš tiesų keistųsi. Bet žmonės praregės tik jei Rašytojas to panorės. Ir gali tu stengtis, per save verstis, jei žmonėms neduota suprasti tai „klausysis, bet negirdės“.

Aš kovoju prieš neteisybę, ne dėl to, kad ji būtų mane patį ypatingai palietusi. Priešingai, negaliu pykti ant savo likimo, nes matau daug žmonių, kurių likimai tikrai skaudesni. Iš mano pavyzdžio žmonės spres, jog neteisybę likime galimą sunaikinti, o vargšiukai semsis pasitikėjimo savimi, nebekaltins savęs už nieką praeityje, nes mato, jog nėra prasmės graužtis dėl nevykusios praeities, kadangi ir tas kuris turėjo vykusią praeitį kovoja su neteisybe žmonių likimuose.

Aš tikiu į vieną Dievą ir todėl man nieko nėra baisiau, kaip tai, jog kažkas gali būti pasmerktas ir pražūti. Nes pagaliau juk tas kažkas galėjau būti ar galėčiau būti ar net esu aš pats. Išeitis iš šios problemos yra žmonių kooperacija. Jėzaus mokyme aš matau tokią kooperaciją. Krikščionių šventiesiems be galo rūpi, kad nepražūtų kiti, jie geriau patys aukojasi ir prašo Dievo malonės skriaudėjams. Duok Dieve, kad ir budistų pasaulyje nebūtų užmirštas, pasmerktas nei vienas žmogus.
Kyras1

Grįžti į Įvairios temos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias