Apie žmogaus "laisvą" valią ir tai, kodėl kvaila yra keršyti

Kyras 1 mintys išsakytos diskusijose Religija.lt forumuose

Apie žmogaus "laisvą" valią ir tai, kodėl kvaila yra keršyti

Standartinė Kyras1 » Sek Spa 04, 2009 9:57 pm

As tikiu, kad yra Dievas. Jis yra vienas Dievas, todėl visagalis. Jei visagalis, tai mes neturime laisvos valios. Mūsų gyvenimai jau užrašyti, taip kaip jau yra užrašyti gyvenimai personažų mano apsakyme. Ar gali šie personažai padaryti ar net pagalvoti tai, ko aš apsakyme neparašysiu? Ką gali jie man rašytojui pasakyti kitą, jei ne tai, ką aš užrašysiu, kad jie sako. Dievas yra Rašytojas. Pažiūrėkit į savo gyvenimą ir pasakykit, ar Dievas jus kaip personažus myli. O gal pradės mylėti nuo šios sekundės, kai pakeisit savo gyvenimą. Juk niekada nežinai, kas tau lemta. Tai, kad neturim laisvos valios nereiškia, kad nereikia stengtis, nes stengiasi tas, apie kurį parašyta, jog jis stengiasi.

Tiesiog yra du keliai, tikėti laisva valia arba ne. Aš manau, kad Dievas, jei jis yra, nėra apribotas, kitaip nebūtų tai Dievas.

Kai aš stengiuosi būti geras, aš tai darau ne dėl laisvos valios, o todėl, kad esu geras žmogus, nes tokį mane sukūrė.

Reikia atkreipti dėmesį į žodžius “niekieno neverčiamas”. Dažnai žmonės viską supranta tik šitaip, ar juos kažkas gali priversti kažką daryti ar ne. Mano, kad jų niekas negali priversti nieko padaryti, ko nenorėtų, todėl daro išvadą apie laisvą valią. Tai primityvus požiūris. Visagaliui Dievui nereikia nieko versti, personažai jau elgasi pagal jo valią. Kodėl Jam turi rūpėti kažką keisti arba gal jis viską keitinėja kiekviena sekundę? Jis yra visagalis. Tokios kategorijos, kaip ateitis, keitimai ir pan. neegzistuoja kalbant apie visagalį Dievą.

Mano mintys apie tai, kad kvaila keršyti neprieštarauja teorijai apie vieną Dievą. Akivaizdu, kad žmonės keršyja Dievo Rašytojo valia, o ne savo, tai gal taip ir reikia elgtis, juk tai Dievo Rašytojo valia? Bet tokia pat Dievo Rašytojo valia yra ir nekeršyti.
Jei mes darom viską Dievo Rašytojo valia, tai atleidami, teisėtai teisdami, mes liudijame Dievo gerumą, jo teisingumą. O atpildas yra jau pats suvokimas, kad Dievas Rašytojas visgi yra geras Dievas, nes mus visus myli.
Kyras1

Grįžti į Įvairios temos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias